m.ilmateenistus.ee lennuilm.ee keskkonnaagentuur.ee

Nädala- ja kuuprognoos

Ilma ülevaade 19.05.21 – 25.05.2021

Kolmapäeval (19.05) lõuna poolt tulnud madalrõhkkond nõrgeneb, aga kulgeb vööndina üle Mandri-Eesti ning soosib rünksajupilvede arengut ja vihmahooge. Väiksem on saju võimalus Tallinn-Pärnu joonest lääne pool. Puhub mõõdukas loode- ja läänetuul. Öine miinimum langeb Lääne-Eestis 6..10°C-ni, idapoolsetes maakondades kuni 15°C, päevasooja 12..15, Ida-Eestis kuni 18, sajupilvede all ja meretuulega rannikul jääb alla 10°C.

Neljapäevaks (20.05) jõuab lõuna poolt Peipsi vahetusse lähedusse uus madalrõhkkond. Öö on veel suurema sajuta, mõõduka põhjakaare tuulega ja õhutemperatuur langeb 5..10°C-ni. Päeva jooksul pilved tihenevad, keskpäeva paiku jõuab sadu Kagu-Eestisse ja Peipsi äärde ning õhtul edasi lääne-põhja suunas. LääneEestisse on saju jõudmine veel küsitav. Põhja- ja loodetuul tugevneb. Õhutemperatuur tõuseb 12..17°C-ni, jahedam on põhjakaare tuulele avatud rannikul ja pärastlõunal sajupilvede all.

Reedel (21.05) suundub madalrõhkkond edasi Soome ja selle järel sajab meil öösel veel sagedasti vihma, päeval on tõusva õhurõhu foonil nii päikest, kui arenevaid rünksajupilvi, mis vihmahoo maha jätavad. Õhtu poole saju võimalus väheneb. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Õhk on võrdlemisi jahe ja öö on õhutemperatuuriga 5..10°C, päevane tõus piirdub aga 11..15°C-ga.

Laupäeval (22.05) õhurõhk tõuseb ja Venemaalt laieneb kõrgrõhkkonna serv Eesti poole. Öö on selgem ja sajuta ning õhk jahtub 3..9°C-ni, maapinna lähedal pole välistatud langus 0°C ümbrusse. Puhub veel võrdlemisi tugev läänekaare tuul. Päeval jõuab Taani vete kohale uus madalrõhkkond ja laieneb Läänemerele. Kahe rõhuala piirimail areneb rünksajupilvi, aga lõuna-edelavoolus kandub ka niiskust juurde ning sajuhooge on laialdaselt. Tuul pöördub lõunakaarde ja on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur tõuseb 12..17°C-ni.

Pühapäeval (23.05) liigub madalrõhkkond Skandinaavia kohale ja laieneb servaga üle Läänemere. Öösel liigub madalrõhulohk ühes vihmapilvedega üle Eesti, päeval aga soosib edelavoolus lisanduv niiskus ja madalrõhuala mõjusfäär tõusvates õhuvooludes rünksajupilvede arengut ning sajuhooge on laialdaselt. Tuul puhub lõunast ja edelast ning päeval tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 6..11, päeval tõuseb 11..15, idaservas kuni 18°C-ni.

Esmaspäeval (24.05) on tõusva õhurõhu foonil pilvi vähem ja sajuhooge hõredalt. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 4..9, maapinna lähedal pole välistatud langus 0°C lähedale, päeval tõuseb 12..17°C-ni.

Teisipäeval (25.05) laieneb üle Skandinaavia Soome uus madalrõhkkond ja selle serva mööda kandub üle Eesti vihmapilvi. Tuul on võrdlemisi tugev ja puhub valdavalt edelast. Õhutemperatuur on öösel 6..11, päeval 12..16°C.Koostatud: teisipäev, 18. mai 2021 kell 13:20
4 / 1357 hindajat